Paznokcie CND Shellac w porównaniu z innymi lakierami hybrydowymi. 0
Paznokcie CND Shellac w porównaniu z innymi lakierami hybrydowymi.

Czym są paznokcie CND Shellac ?

CND Shellac – znajduje się w światowej czołówce lakierów hybrydowych przeznaczonych do profesjonalnego użytku w salonach manicure.

Manicure Shellac powstaje przy użyciu unikalnego lakieru hybrydowego do paznokci, który został opracowany i opatentowany przez amerykańską markę lakierów do paznokci Creative Nail Design (CND), która jest częścią grupy REVLON.

CND Shellac łączy w sobie najlepsze cechy 2 produktów: światłoutwardzalnego żelu (+21 dni noszenia, ekspresowe utrwalanie w lampie LED, długotrwały połysk) i klasycznego lakieru do paznokci takie jak niesamowicie szybka, płynna i bezproblemowa aplikacja (bez matowienia płytki) a przede wszystkim bardzo łatwe i szybkie usuwanie za pomocą acetonu (nawet 5 min z topem CND Shellac Xpress5)- bez frezarek.

Zarówno maleńkie składniki aktywne (monomery) jak i te większe (polimery) łączą się ze sobą pod wpływem działania światła LED tworząc efekt Shellac – stąd termin: paznokcie Shellac-owe.

Proces aplikacji jest bardzo podobny do manicure hybrydowego ale zdecydowanie szybszy. Zaczynamy od oczyszczenia paznokcia i jego odtłuszczenia, następnie nakładamy bazę (nie matowimy paznokci), dwie warstwy koloru i warstwę topu. Pomiędzy każdą warstwą lakieru Twoja manicurzystka utwardzi je światłem LED. Wynik? Błyszczące, trwałe wykończenie bez uszkodzenia paznokci.

 

Jaka jest różnica między paznokciami hybrydowymi (UV gel polish) popularnych marek takich jak Semilac, Neo-nail, Indygo, Słovianka, Victoria Vynn a Shellac?

Pomyśl o paznokciach Shellac-owych i hybrydowych (UV gel polish) jak o siostrach — należą do tej samej rodziny, ale to denerwujące, gdy ludzie je mylą. Oto kilka kluczowych różnic, na które warto zwrócić uwagę:

1. Są inaczej sformułowane.

Paznokcie hybrydowe „UV GEL POLISH” (żelowe) wielu polskich marek są wykonane z płynnej formuły żelu, która jest mieszanką monomerów akrylowych, które utwardzają się pod wpływem światła UV, tworząc gładkie, błyszczące wykończenie. Na większości z nich znajdziesz oznaczenie UV GEL POLISH.

Opatentowana formuła stosowana do paznokci Shellac przypomina połączenie lakieru hybrydowego i lakieru tradycyjnego. W rezultacie paznokcie Shellac-owe są cieńsze i o wiele bardziej estetyczne niż paznokcie hybrydowe i nie tak "ciężkie". Skład tych produktów jest całkowicie inny.

2. Paznokcie hybrydowe UV GEL POLISH (żelowe) są trudniejsze do usunięcia niż CND Shellac.

Przeszkolony technik paznokci może usunąć oba produkty bez uszkodzeń, ale ogólnie rzecz biorąc, usuwanie lakieru hybrydowego UV GEL POLISH (żelowego) wymaga dużo skrobania i piłowania, co jest denerwujące, czasochłonne i może pozostawić ślady na paznokciach, często nawet je zniszczyć. W większości salonów usuwa się te produkty frezarką. Dlaczego? Bo inaczej się nie da a nawet jeśli spróbujesz ja namoczyć w removerze to zajmie to wieki a ostatecznie i tak będzie trzeba opiłować pozostałości. Osłabia to Twoje paznokcie a po zdjęciu hybrydy często potrzebujesz minimum 6 miesięcy aby paznokcie wróciły do pełnego zdrowia. Jeśli czytasz ten tekst to pewnie wiesz o czym mowa:).

Natomiast CND Shellac usuwa się bez problemu, bez frezarek i pilników w czasie około 5 minut. Nie ma podobnego produktu na rynku który gwarantuje taką skuteczne i łatwe usuwanie bez narażania płytki paznokci na uszkodzenia. W przypadku CND Shellac stosuje się specjalnie nakładki z wacikami, które nasącza się removerem na bazie acetonu (np. Offly Fast), który działa kontaktowo jedynie na powłoce lakieru i bardzo szybko rozpuszcza powłokę Shellac-a.

 

Jak długo utrzymują się paznokcie CND Shellac? Czy mogę usunąć stylizację sama w domu?

Paznokcie wykonane lakierem hybrydowym CND Shellac są bardzo trwałe gdyż stylizację możesz nosić przez ponad 3 tygodnie. Wiem jednak, że nie chcesz jednak trzymać stylizacji dłużej niż dwa tygodnie – do tego czasu twój prawdziwy paznokieć zacznie odrastać i nie jest to przecież najładniejszy wygląd. I tutaj CND Shellac wygrywa na tle konkurencji. Jeśli nie zdążysz umówić się do kosmetyczki to stylizację możesz sama bezpiecznie zdjąć w domu np. zwykłym zmywaczem do paznokci. Nie będziesz musiała nosić nieestetycznych odrostów 😊.

Usuwanie krok po kroku:

  • Na każdy paznokieć połóż bawełniany wacik nasączony acetonem.
  • Następnie szczelnie owiń wokół paznokcia kawałek folii aluminiowej.
  • Odczekaj 5-10 minut (w zależności od użytego topu), następnie odkręć folię aluminiową i płatki kosmetyczne.
  • W razie potrzeby czynność można wydłużyć
  • Ponownie przetrzyj paznokcie zmywaczem i gotowe!

Pamiętaj: Rekomendujemy usuwanie w salonie.

Upewnij się, że na Twoje paznokcie nakładany jest cały system marki CND Shellac (baza, kolor,to) gdyż to jest jedyną gwarancją sprawnego usuwania bez uszkodzenia płytki paznokci.

 

 W materiale video Ambasadroka marki Elena Grama omawia cały proces usuwania CND Shellac. 

 

Czy paznokcie Shellac-owe niszczą paznokcie?

Jeśli odwiedzisz salon, aby nałożyć i usunąć swoje paznokcie Shellac-owe przez przeszkolonego technika paznokci, nie wyjdziesz z uszkodzonymi paznokciami. Pamiętaj aby wybierać salony, w których zespół posiada stosowne certyfikaty i nie miesza ze sobą produktów różnych marek. 

Manicure lakierem hybrydowym CND Shellac jest w pełni bezpieczny bo nie tylko nie piłuje się płytki paznokcia przez aplikacją ale do jego usuwania nie używa się frezarek czy pilników co długofalowo sprzyja tworzeniu mocnej, zdrowej płytki paznokcia. Skład produktów jest przebadany i ściśle monitorowany. Pozbyto się z niego szkodliwych substancji, które często są obecne w innych produktach. Firma CND np. nie używa pigmentów neonowych, których obecność w przypadku innych marek prowadzi do alergii oraz działa destrukcyjnie na płytkę paznokci.

 

Najważniejsze!

Jeśli próbujesz świadczyć usługi manicure na światowym poziomie paznokcie CND Shellac są zdecydowanie warte wypróbowania. Są trwałe, urocze i łatwe w wykonaniu, a jeśli usuniesz je prawidłowo, nie spowodują uszkodzeń płytki. Do tego manicure CND Shellac (usuwanie, manicure, aplikacja) zajmuje zdecydowanie mniej czasu w salonie bo zaledwie 30-40 minut co pozwala obsłużyć zdecydowanie więcej klientek danego dnia.

Czego potrzeba nam więcej?

 

Uważaj na podróbki!
Niekontrolowany sukces Shellac spowodował, że powstało wiele firm produkujących różnego rodzaju lakiery hybrydowe UV GEL POLISH. Istnieje wiele marek, które twierdzą, że oferują te same korzyści, co Shellac, są też i takie salony, które reklamują usługi Shellac a w rzeczywistości w ogóle nie używają tego systemu. Proszę nie daj się zwieść.

Shellac to jedyna prawdziwa hybryda żelowo-lakierowa, a CND posiada światowy patent na tę przełomową formułę.

Wszystkie inne firmy twierdzące, że Shellac niczym nie różni się od ich produktów, w rzeczywistości nie są wcale hybrydami żelowo-lakierowymi, tylko gorszej jakości systemami światłoutwardzalnych żeli UV GEL POLISH, popularnie nazywane lakierami hybrydowymi.

Te systemu nadal wymagają matowienia powierzchni paznokcia, aby produkt związał się i dobrze przylegał do płytki, a w celu ich usunięcia wymagają spiłowania frezarkami lub moczenia w acetonie praktycznie czterokrotnie dłużej. Często w salonach mieszane są różne systemy oraz stosowane tańsze zamienniki produktów. 

 

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci trochę lepiej zrozumieć tę niesamowitą usługę i że jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, wkrótce wypróbujesz ją samodzielnie w swoim salonie.

Rekomendujemy wprowadzenie manicure CND Shellac jako odrębnej pozycji w cenniku Twoich usług.

Ja mam już swój CND SHELLAC a ty?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl