Lakier hybrydowy CND Shellac w pytaniach i odpowiedziach 0
shellac Q&A

1. Czym są paznokcie CND™ SHELLAC™?

CND Shellac – znajduje się w światowej czołówce lakierów hybrydowych przeznaczonych do profesjonalnego użytku w salonach manicure.

Manicure Shellac powstaje przy użyciu unikalnego lakieru hybrydowego do paznokci, który został opracowany i opatentowany przez amerykańską markę lakierów do paznokci Creative Nail Design (CND), która jest częścią grupy REVLON.

CND Shellac łączy w sobie najlepsze cechy 2 produktów: światłoutwardzalnego żelu (+21 dni noszenia, ekspresowe utrwalanie w lampie LED, długotrwały połysk) i klasycznego lakieru do paznokci takie jak niesamowicie szybka, płynna i bezproblemowa aplikacja (bez matowienia płytki) a przede wszystkim bardzo łatwe i szybkie usuwanie za pomocą acetonu (nawet 5 min z topem CND Shellac Xpress5)- bez frezarek.

Zarówno maleńkie składniki aktywne (monomery) jak i te większe (polimery) łączą się ze sobą pod wpływem działania światła LED tworząc efekt Shellac – stąd termin: paznokcie Shellac-owe.

Proces aplikacji jest bardzo podobny do manicure hybrydowego ale zdecydowanie szybszy. Zaczynamy od oczyszczenia paznokcia i jego odtłuszczenia, następnie nakładamy bazę (nie matowimy paznokci), dwie warstwy koloru i warstwę topu. Pomiędzy każdą warstwą lakieru Twoja manicurzystka utwardzi je światłem LED. Wynik? Błyszczące, trwałe wykończenie bez uszkodzenia paznokci.

 

CND Shellac - przez wielu jest określany mianem najlepszego lakieru hybrydowego na świecie. W CND mówimy, że to coś więcej niż lakier hybrydowy, to Shellac! Jest nr 1 w USA wśród profesjonalistów.

 • Korzyści oraz zalety produktu:

  • Używając technologii CND Shellac, osiągniesz rezultaty, jakich nie jest w stanie zagwarantować żadna inna marka.
  • Używając naszych produktów, nie ma potrzeby opiłowywania lub polerowania paznokci podczas zabiegów, co wpływa na poprawę ich stanu oraz zapobiega ich rozwarstwieniu.
  • Podczas usuwania stylizacji nie używasz frezarki więc nie wdychasz szkodliwego pyłu i nie narażasz klientki na zniszczenie paznokci.
  • W systemie Shellac wyeliminowano 7 składników powodujących alergie, które są obecne w składzie większości produktów innych producentów.
  • Podaruj swoim klientom błyszczące paznokcie na wiele tygodni i zminimalizuj ryzyko wystąpienia alergii.

 

 • Charakterystyka produktu:

  • Nakłada się jak lakier, paznokcie wyglądają naturalnie bez zbędnej grubości,
  • Nosi się jak żel, produkt zachowuje elastyczność, nie odpryskuje,
  • Lakier dostępny w ponad 130 kolorach inspirowanych naszymi klientami i najnowszymi trendami w kolorystyce paznokci,
  • Łatwe usuwanie za pomocą Offly Fast bez używania frezarek,
  • Shellac tworzy trwałą warstwę koloru na paznokciach oporną na zarysowania,
  • Stylizacja utrzymuje się przez 14+ dni intensywnego użytkowania lub 21+ dni jeśli wybierzesz nową bazę CND Shellac Wear Extender Base Coat,
  • Będziesz pracować z ekskluzywnym produktem, który jest dostępny tylko dla profesjonalistów,
  • Odcienie Shellac są takie same jak z serii Vinylux,
  • Nowy, zaokrąglony, Niestandardowy pędzelek dopasowujący się do krzywizn płytki paznokcia zapewniający płynną i równomierną aplikację
  • Objętość produktu - 7.3 ml.

 

 1. Czy CND™ SHELLAC™ Gel Polish jest systemem opatentowanym?

Tak. Pełną listę patentów marki CND™ można znaleźć na stronie:

CND.com/patents

 

 1. Jaki jest cel oferowania kilku lakierów bazowych i topów w ofercie systemu CND™ SHELLAC™ ?

CND™ oferuje różnorodne produkty, które oferują wyjątkowe korzyści dla spersonalizowanych rezultatów rekomendowanych przez profesjonalistów. Wybierz bazę i top CND™ SHELLAC™ w oparciu o typ paznokcia klientki, styl życia, pożądany połysk i czas usuwania.

 

 1. Jak długo należy utwardzać bazy CND™ SHELLAC™?

Wszystkie bazy CND™ SHELLAC™ należy utwardzać przez 10 sekund w lampie CND™ LED (przycisk ustawień 1).

 

     5. Czy naturalna płytka paznokcia musi być opiłowana przed nałożeniem CND™ SHELLAC™ Original lub Wear Extender Base Coat?

W systemie lakierów hybrydowych CND™ SHELLAC™ nie jest konieczne polerowanie ani piłowanie naturalnej płytki  paznokcia.

 

 1. Jak działa CND™ SHELLAC™ Wear Extender Base Coat? Czym różni się od Original Base Coat?

Baza CND™ SHELLAC™ Wear Extender Base Coat jest idealna do paznokci z niedoskonałościami lub wypukłościami, ponieważ wygładza powierzchnię paznokci i jednocześnie przedłuża trwałość lakieru hybrydowego CND™ SHELLAC™ z 14dni do +21dni.

 

    7.Czy wszystkie lakiery nawierzchniowe CND™ SHELLAC™ mogą być używane z lakierem bazowym Wear Extender Base Coat?

Zalecamy CND™ SHELLAC™ Original lub DURAFORCE™ Top Coat na 3 tygodnie noszenia.

 

 1. Czy CND ™ SHELLAC ™ Wear Extender Base Coat można nosić samodzielnie, bez koloru?

Powłoka bazowa CND™ SHELLAC™ Wear Extender Base Coat została zaprojektowana jako 1 z 3 warstw systemu CND™ SHELLAC™ i wymaga pozostałych 2 kroków aplikacji czyli CND™ SHELLAC™ Color oraz Top Coat aby zapewnić większą trwałość.

 

 1. Czy DURAFORCE™ Top Coat wzmacnia paznokieć po usunięciu koloru?

Nie. Top Coat DURAFORCE™ nie jest preparatem do pielęgnacji paznokci. Paznokcie będą mocniejsze podczas noszenia lakieru żelowego CND™ SHELLAC™, ale nie wpłynie to na stan naturalnego paznokcia.

 

 1. Czy Top Coats CND™ SHELLAC™ z efektami specjalnymi (matowe, perłowe i brokatowe) mają taką samą trwałość i zużycie jak wszystkie inne topy CND™ SHELLAC™ ?

Tak. Topy z efektami specjalnymi CND™ SHELLAC™ (matowe, perłowe i brokatowe) charakteryzują się taką samą trwałością i zużyciem jak wszystkie inne powłoki nawierzchniowe CND™ SHELLAC™ .

 

 1. Czy bazy, kolory i topy CND™ SHELLAC™ można utwardzać w którejkolwiek lampie CND™ ?

Tak. Wszystkie bazy, kolory i topy CND™ SHELLAC™ można utwardzać w lampach CND™ UV lub CND™ LED.

 

 1. Jak długo trwa utwardzanie lakieru hybrydowego CND™ SHELLAC™ ?

CND™ SHELLAC™ Color Coat należy utwardzać przez jedną minutę w lampie CND™ LED (przycisk ustawień 2S) lub dwie minuty w lampie CND™ UV.

 

 1. Jak długo trwa utwardzanie Top Coats CND™ SHELLAC™ ?

Powłoki nawierzchniowe TOP Coats CND™ SHELLAC™ należy utwardzać przez jedną minutę w lampie CND™ LED (przycisk ustawienia 3) i dwie minuty w lampie CND™ UV.

 

 1. Co zrobić, jeśli podczas utwardzania wystąpią nierówności/pęcherzyki ?

Jeśli aplikacja była zbyt gruba, może wystąpić marszczenie się powłoki koloru. Pamiętaj, aby zawsze nakładać cienką warstwę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. W niektórych przypadkach pojawienie się nierówności można skorygować za pomocą aplikacji CND™ SHELLAC™ Top Coat.

 

 1. Co można wykorzystać do rozrzedzenia CND™ SHELLAC™ lakieru hybrydowego?

Nie zaleca się rozcieńczania żadnego z produktów systemu CND™ SHELLAC™ :baz, kolorów ani topów. Nie można stosować rozcieńczalnika do lakieru ani acetonu bez wpływu na skuteczność produktu. Aby utrzymać najlepszą konsystencję CND™ SHELLAC™ lakier hybrydowego , energicznie wstrząśnij butelką przed każdą aplikacją. Szczelnie zamknij zakrętkę i przechowuj butelki z dala od światła, gdy nie są używane.

 

 1. Czy CND™ SHELLAC™ lakier hybrydowy można stosować z innymi produktami do paznokci?

CND™ SHELLAC™ lakier hybrydowy  został zaprojektowany do stosowania jako system. Aby zapewnić najwyższą jakość usług, wykonaj odpowiednią PEP, użyj wszystkich trzech składników systemu CND™ SHELLAC™ (baza, kolor, top) i zawsze używaj CND™ LED lub lampy UV.

 

 1. Co powoduje zmętnienie lub matowienie warstwy nawierzchniowej CND™ SHELLAC™ ?
 • Do usuwania górnej lepkiej warstwy zawsze używaj 99% alkoholu izopropylowego. Używanie mniej niż 99% nie usunie warstwy dyspersyjnej w wystarczającym stopniu.
 • Zdejmuj górna warstwę w sposób delikatny aby uniknąć zarysowania powierzchni. Najlepiej odczekaj 1 min po wyjęciu paznokci z lampy.
 • Sprawdź działanie lampy. Jeśli nie działa z pełną wydajnością CND™ SHELLAC™ nie utwardzi się prawidłowo i może przyczynić się do matowienia wykończenia.
 • Jeśli Top Coat zostanie nałożony w zbyt dużej ilości to nie utwardzi się prawidłowo i może przyczynić się do zmatowienia wykończenia.

 

 1. Jak mogę usunąć CND™ SHELLAC™ lakier hybrydowy ?

 

System usuwa się bardzo szybko bez frezarek, które jak wiemy w dłoniach niedoświadczonej stylistki mogą spowodować długotrwałe uszkodzenia, przepiłowania i osłabienie płytki paznokcia. W konsekwencji paznokcie są cienkie jak pergamin. 
W systemie lakierów hybrydowych CND Shellac potrzebujesz jedynie Offly Fast i folii z wacikiem do zdejmowania stylizacji hybrydowej.
 Pozbywasz się bezproblemowo stylizacji nawet w 5 minut a skóra wokół paznokcia jest nawilżona dzięki olejkowi makadamia.

CND™ SHELLAC™ lakier hybrydowy należy usunąć za pomocą CND™ Foil Remover Wraps i OFFLY FAST™ Moisturizing Remover. Nasącz wacik kosmetyczny CND™ Foil Remover Wrap za pomocą nawilżającego remowera OFFLY FAST™ Moisturizing Remover, owiń każdy palec wrapem  i ustaw zegar w oparciu o używany CND™ SHELLAC™ Top coat .

Naciśnij i masuj paznokieć, a następnie ruchem skręcającym ściągnij folię.

Pocieraj paznokieć niestrzępiącą się podkładką z plastikową podkładką, nasączoną środkiem nawilżającym OFFLY FAST™ Moisturizing Remover, aby usunąć wszelkie pozostałości.

 

 1. Czy do usunięcia lakieru żelowego CND™ SHELLAC™ można użyć bawełny i folii ?

Folie CND™ Foil Remover Wraps zostały opracowane specjalnie do procesu usuwania CND™ SHELLAC™ w celu ukierunkowanego nakładania acetonu na paznokieć i otaczającą skórę. Jeśli zabraknie Ci folii CND™ Foil Remover, jako tymczasowe rozwiązanie można użyć bawełny i folii.

 

 1. Czy CND™ SHELLAC™ lakier hybrydowy może być używany z przedłużeniami (akryl i żel)?

Tak. System CND™ SHELLAC™ lakier hybrydowy może być stosowany na inne systemy takie jak np. system BRISA,PLEXIGEL i RETENTION+

 

 1. Jak usunąć CND™ SHELLAC™ Gel Polish z przedłużonych paznokci  np. systemem BRISA lub PLEXIGEL?

CND™ SHELLAC™ należy spiłować przed ponownym odświeżeniem lub przedłużeniem.

 

22.Czy lakiery hybrydowe CND™ SHELLAC™  mogą być ze sobą mieszane?

Nie. Każdy odcień został specjalnie opracowany jako samodzielny kolor, co pozwala na optymalne utwardzenie. Mieszanie kolorów wpłynie negatywnie na proporcje składników reagentów. Można jednak nakładać odcienie (każda warstwa koloru musi zostać utwardzona przed nałożeniem kolejnej warstwy), aby utworzyć niestandardowe kombinacje kolorów.

 

 1. Czy Lakier hybrydowy CND™ SHELLAC™ będzie trwały dłużej niż 14 dni?

Czas noszenia może się różnić w zależności od typu paznokci i stylu życia klienta. Aby przedłużyć trwałość systemu  do trzech tygodni, nałóż przed koloryzacją warstwę bazową CND™ SHELLAC™ Wear Extender Base Coat. 

 

 1. Jakie są dostępne pojemności produktów systemu lakierów hybrydowych CND™ SHELLAC™ ?

BAZY 7,3 ml i 12,5 ml

 • CND™ SHELLAC™ Original Base Coat 
 • CND™ SHELLAC™ Wear Extender Base Coat 

 

KOLORY 7,3 ml

 • Lakiery hybrydowe CND™ SHELLAC™ Color Coat 

 

TOPY 7,3 ml i 15 ml

 • CND™ SHELLAC™ Original Top Coat
 • CND™ SHELLAC™ XPRESS5™ Top Coat
 • CND™ SHELLAC™ DURAFORCE™ Top Coat 

 

TOPY Z EFEKTAMI 7,3 ml

 • Top Coat CND™ SHELLAC™ matowy
 • Top Coat CND™ SHELLAC™ glitter
 • Top Coat CND™ SHELLAC™ perłowy

 

 1. Na Ile setów wystarcza  buteleczka CND™ SHELLAC™ ?

CND™ SHELLAC™ Wear Extender Base Coat = 20 / 34

Base Coat  CND™ SHELLAC™ = 35 / 59

Lakiery hybrydowe CND™ SHELLAC™ = 20

CND™ SHELLAC™ Original i XPRESS5™ Top Coat = 20 / 40

Top Coat  CND™ SHELLAC™ DURAFORCE™ = 20 / 40

Top Coat  z efektami specjalnymi CND™ SHELLAC™ = 20

 

 1. Jaka jest sugerowana cena usługi manicure z użyciem CND™ SHELLAC™ Gel Polish?

CND zaleca, aby za manicure z wykorzystaniem systemu marki CND™ SHELLAC™ pobierać 50% więcej niż za standardowy lub podstawowy manicure.

 

  27. Jaka jest wydajność lakierów hybrydowych CND™ SHELLAC™ ?

 

 

  

  28. Jaka jest wydajność lakierów hybrydowych CND™ SHELLAC™ w porównaniu do popularnych marek lakierów hybrydowych?

Lakier hybrydowy CND Shellac ma dwukrotnie wyższą wydajność niż większość marek lakierów hybrydowych obecnych na polskim rynku. Jedno opakowanie CND Shellac  wystarcza na wykonanie manicure na około 20 parach dłoni. W przypadku innych marek jest ta ilość wynosi zaledwie 10. W dużej mierze dzieje się tak gdyż nasz produkt ma zupełnie inną konsystencję i technologię wykonania. Produktu nakłada się o wiele mniej niż w przypadku pozostałych producentów a dzięki temu powłoka lakieru jest bardziej estetyczna.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl